דלקת בדרכי השתן 22.08.2023

שכיחות דלקת בדרכי השתן לאחר טיפול עם levofloxacin

האם קיים הבדל בהימצאות דלקת בדרכי השתן לאחר טיפול עם לבופלוקסצין, כאשר הוא ניתן לפני או אחרי ביצוע בדיקת אורודינמיקה?

דלקת בדרכי השתן. אילוסטרציה

במסגרת מחקר אשר ממצאיו פורסמו לאחרונה בכתב העת Urology Journal, ביקשו החוקרים  להשוות את היעילות של levofloxacin במינון חד פעמי (500 מ"ג) טרום אורודינמיקה לעומת levofloxacin פוסט-אורודינמיקה למשך שלושה ימים (500 מ"ג/ יום), בהקשר של שכיחות דלקות בדרכי השתן.

מחקר זה נערך במתכונת חד סמיות וכלל שלושה מרכזי טיפול חוץ אורולוגיים בג'קרטה: בית החולים Cipto Mangunkusumo, בית החולים Siloam Asri ובית החולים הכללי Persahabatan (יולי 2019 - פברואר 2022).

התוצא העיקרי של מחקר זה היה הימצאות דלקות בדרכי השתן בשתי קבוצות הטיפול. דלקת בדרכי השתן הוגדרה כהימצאות של סימפטום אחד או יותר של דלקת בדרכי השתן התחתונות ופרמטר אחד או יותר של בדיקת שתן חיובית לדלקת בדרכי השתן. המחקר הנוכחי כלל סך של 126 חולים (63 חולים בכל זרוע).

תוצאות המחקר הדגימו כי  בסך הכל זוהו 25 מקרים (19.8%) של זיהומים בדרכי השתן, 12 חולים מקבוצת האנטיביוטיקה הפרה-אורודינמית (9.5%) ו-13 חולים מקבוצת האנטיביוטיקה הפוסט-אורודינמית (10.3%) (P=.823). E. coli היה החיידק השכיח ביותר שנמצא בתרביות השתן.

מתוצאות מחקר זה עולה כי אין הבדל מובהק בין מתן טיפול לפני/ אחרי ביצוע בדיקת אורודינמיקה, באשר להימצאות דלקת בדרכי השתן.

מקור:

Rahardjo, H. E., Widia, F., Manurung, M. A., Wicaksono, I., Soedarman, S., Purwanto, H. P. A., Rizaly, A. A., Leonardo, K., & Afriansyah, A. (2023). Comparison of the Effectiveness of Pre-urodynamic Single-dose Levofloxacin with Post-urodynamic Levofloxacin for Three Days Related to the Incidence of Urinary Tract Infection: A Randomized Control Trial. Urology Journal, 20(03), 167–172. https://doi.org/10.22037/uj.v20i03.7288

נושאים קשורים:  דלקת בדרכי השתן,  אורודינמיקה,  לבופלוקסצין,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו