דליפת שתן במאמץ 27.04.2023

לרמת טריגליצרידים בסרום קשר חזק להיארעות דליפת שתן במאמץ

מסקנת החוקרים: יש להכליל את בדיקת רמות הטריגליצרידים בסרום ברשימת גורמי הסיכון המומלצים לבדיקה בקרב מטופלות בסיכון לדליפת שתן במאמץ

דליפת שתן במאמץ. אילוסטרציה

במסגרת מחקר שממצאיו פורסמו לאחרונה בכתב העת Urology ביקשו החוקרים לבחון את הקשר בין רמות טריגליצרידים בסרום לבין דליפת שתן במאמץ (stress urinary incontinence – SUI) בקרב נשים.

מחקר זה כלל מטופלות מ-National Health and Nutrition Examination Survey (2005-2018). בעזרת כלי רגרסיה לוגיסטית רב וחד משתנית בחנו החוקרים את הקשר בין רמות טריגליצרידים בסרום לבין היארעות וחומרת SUI.

המחקר הנוכחי כלל סך של 7,7973 נבדקות (ממוצע גילאים של 49.9 שנים). 3,367 מהנבדקות היו עם SUI ול-4,606 לא היה SUI.

תוצאות המחקר הדגימו כי לרמות טריגליצרידים בסרום קשר ישיר וחזק להיארעות SUI (יחס סיכויים: 1.05, רווח בר- סמך 95%: 1-1.11, P=0.45).

יתרה מזאת, מניתוח תת קבוצות עלה כי התוצאות הנ"ל נשארות בעינן גם לאחר חלוקה לפי מאפיינים שונים. לבסוף, נמצא כי לרמות טריגליצרידים בסרום קשר ישיר לחומרת SUI.

מתוצאות מחקר זה עולה כי לרמות טריגליצרידים בסרום קשר חזק להיארעות ולחומרת SUI. תוצאות אלו מדגימות כי נכון יהיה להכליל את בדיקת רמות הטריגליצרידים בסרום ברשימת גורמי הסיכון המומלצים לבדיקה בקרב מטופלות בסיכון מוגבר ל-SUI.

נושאים קשורים:  דליפת שתן במאמץ,  רמות טריגליצרידים בסרום,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו