הודעות 14.01.2019

פרשת איילנד - תגובת הועד האורולוגי בשם הקהילה האורולוגית במדינה

תוגבת האיגוד לכתבה ששודרה בתוכנית "המקור"

מכתב (אילוסטרציה)
מכתב (אילוסטרציה)

איגרת לחברי איגוד האורולוגים הישראלי

חברים יקרים שלום.

לפני כשבועיים שודרה בערוץ 10 בתכנית "המקור" כתבה בשם "מסמך איילנד" שעסקה בכל הקשור להליך האבחנה והטיפול במר גיורא איילנד וסרטן הערמונית בו לקה. בכתבה הובאו דבריו בהרחבה וכן הובאו תגובות של פרופ' מצקין ושלושה אונקולוגים, ד"ר נוימן, סיימון ומרמשטיין. יצוין כי כאיגוד לא
התבקשנו לתגובה.

מר איילנד, דמות מוכרת במדינתנו ומוערכת ביותר על פועלו הביטחוני והציבורי, דיבר מתוך כאבו הגופני והנפשי וליבנו עמו. עיקרי תלונותיו היו על אבחון מאוחר של מחלתו וחוסר יידועו בכל אפשריות האבחון והטיפול, על תופעות הלוואי של כל אחת מהן. מהכתבה עולה גם האשמה של טיפול לקוי הנגוע לכאורה בשיקולים כלכליים.

חברים, אתם מוזמנים לצפות בכתבה, להתרשם ולהסיק מסקנות כל אחד לעצמו. לגבי דידינו וככל שביררנו עם חברינו שהוזכרו ושלא הוזכרו בכתבה, אך היו מעורבים בתהליך האבחון והטיפול של מר איילנד, מדובר בכתבה שאינה מאוזנת ואינה מדייקת בפרטים חשובים ממש. צר לנו על חלק
מהתגובות, שבעינינו אינן ראויות, של המומחים שרואיינו בכתבה. יותר מכך, סברנו כי בעקבות הכתבה ייווצר בלבול ויעלה חשש של מטופלינו באשר לדרך אבחונם והטיפול בהם על-ידנו האורולוגים, העושים מלאכתם נאמנה כדרך חיים.

משכך, כתבנו למחברי הכתבה את המכתב המצ"ב, המדבר בעד עצמו. חשבנו שאין טעם במכתב מתלהם עם פירוט כל אי-הדיוקים בכתבה. תגובתנו זו נמצאת גם בדף הפייסבוק של ערוץ 10. פרט להסבר פרטני על ידי כל אחד מכם, ניתן להפנות מטופלים מתעניינים לתגובתנו זאת.

בברכה ובשם כל חברי ועד האיגוד,

ד"ר דב אנגלשטיין
יו"ר איגוד האורולוגים הישראלי

פרופ' מרדכי דובדבני
מזכיר איגוד האורולוגים הישראלי

נושאים קשורים:  הודעות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות