הודעות האיגוד 03.01.2017

קול קורא לאיסוף מידע על רופאים אורולוגים ואורולוגיה - ארכיון ותיעוד היסטורי

תולדות האורולוגיה בארץ ישראל במחצית הראשונה של המאה העשרים והשתלבותם של רופאים אורולוגים שהיגרו מאירופה לאחר עליית הנאצים לשלטון ולאחר השואה

איגוד האורולוגים הישראלי יוצא בקריאה לאיסוף מידע ומסמכים על התפתחות האורולוגיה בארץ ישראל ועל דמותם ופועלם של רופאים אורולוגים טרום הקמת המדינה ובשנים הראשונות שלאחריה.

לאחרונה קיבלנו פניה מארגון האורולוגים האירופאי לשלוח מידע לצורך ספר שיעסוק בתולדות האורולוגיה בתקופה הנאציונל-סוציאליסטית בארצות שונות, כולל הפעילות בתחומי האורולוגיה בתקופה זו בארץ ישראל וכן תיאור פועלם של רופאים אורולוגים יהודים שהיגרו לארץ ישראל לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה, ואורולוגים שורדי שואה שהגיעו לישראל לבנות את חייהם מחדש במולדתם.

נודה לכל מי שיכול לשלוח מידע בתחום זה וכן מי שיש בידו מסמכים, תמונות של אורולוגים מתקופה זו, או כל מידע אחר שיכול לסייע.

כדי לאפשר תיעוד וחקר של קורות האורולוגיה בישראל, טרום המדינה ולאחריה, אנו פותחים במבצע של איסוף מידע וחומר המצוי בעיקר בבתים פרטיים אצל חלק מהרופאים האורולוגים: בזיכרונותיהם, במסמכים פרטיים, בתצלומים, בפרוטוקולים, במכתבים. בנוסף אם יש חומרים במחלקות וביחידות לאורולוגיה בבתי החולים, שיש להם ערך היסטורי כמו תמונות מחנוכת היחידות והמחלקות לאורולוגיה, ציוד רפואי, פרוטוקולים, עלונים וכתבי עת בתחום, צוותי המחלקות לדורותיהם וכיוצ"ב.

אנו קוראים לאורולוגים להטות כתף ולשלוח כל חומר ומידע שיש בידכם, על מנת שנתחיל לבסס מסד נתונים שיאפשר מחקר וכתיבה על התפתחות התחום ותרומתו למערך הרפואה בישראל.

את החומר העבירו בבקשה לפרופ' אבי עורי: aohry@post.tau.ac.il
ולד"ר מרים עופר: miriamoffer@gmaul.com
לשם ריכוז ועיבוד החומר בשלב ראשון.

נושאים קשורים:  הודעות האיגוד
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות